ניתוח סקר – הערך העסקי של Blockchain

מספר הפרויקטים הארגוניים מבוססי הבלוקצ’יין זינק במהלך השנים האחרונות. המגמות מצביעות על כך שמספר זה יעלה רק בעשורים הקרובים. עם זאת, עליך לקבוע סדר עדיפויות למאמציך העסקיים הקרובים המבוססים על בלוקצ’יין. היעדר נתונים צפויים פירושו שהנוהגים והתובנות הנוכחיים בתעשייה הם מעט האפשרויות הטובות ביותר שיש.

כדי לעזור לך, ערכנו סקר בענף בנוגע לסדרי העדיפויות של העוסקים בעסקים בתרחיש הבלוקצ’יין הארגוני. אנו רוצים להודות ביותר לטלפוניקה על היותה שותפה למחקר בסקר זה.

תוצאות הסקר מבוססות על תשובות הסקר של המשיבים המתגוררים בצפון אמריקה, אירופה ואסיה. כידוע, אזורים אלה הם בעלי רמת המעורבות הגבוהה ביותר בפרויקטים של בלוקצ’יין ארגוני.


אבטחה ויציבות הם עדיין המאפיינים החשובים

בכל עסק מודרני או מסורתי, ביטחון ויציבות נתפסים כהתגלמות ההצלחה. במקביל, עסקים מנסים לשאוף לתקרה גבוהה הצומחת בקצב בר קיימא. ופרויקטים ארגוניים מבוססי בלוקצ’יין אינם יוצאים מן הכלל לכך.

עכשיו שיש כמה רשתות בלוקצ’יין ומערכות אקולוגיות נהדרות, עסקים יכולים סוף סוף לחפש מסלולים שונים בגבול האבטחה והיציבות..

פרויקטים ארגוניים רוצים להיות בעלי רמה מסוימת של שליטה וביטחון בקרב המשתתפים. שתי התכונות הללו נותנות להם תחושת ביטחון ויציבות.

אז מה חושבים המשתתפים בסקר בנוגע לסדרי העדיפויות העיקריים של פרויקט blockchains ארגוני?

מותר מעבר ללא הרשאה

רשתות בלוקצ’יין נוקטות בגישה מותרת או ללא הרשאה. בעוד שרשתות בלוקצ’יין ללא הרשאה מחוללות פלאים במקרי שימוש “ציבוריים” כמו הצבעה או גיוס תרומות, זה בהחלט לא מתאים לסביבות ארגוניות..

לדוגמא, ניהול שרשרת האספקה ​​או בנקאות / תשלומים משגשגים במערכת אקולוגית מורשית ומבוקרת, הנשלטת במיוחד על ידי משטרים רגולטוריים. עם יכולת הרחבה טובה יותר וקצב תפוקה מהיר יותר, בלוקצ’יין מורשה הוא אפשרות טובה בהרבה לפרויקט ארגוני.

עכשיו, נעבור לסקר –

ניתוח משאלים

תוצאות הסקר משקפות גם את הרעיון הזה.

הרוב המכריע של הנשאלים תומכים ברשת פרטית של Hyperledger Fabric או בכל רשת מורשית הנתמכת על ידי קונסורציה.

מעניין שגם האת’ריום הציבורי די פופולרי. הסיבה לבחירה זו היא התפקיד הרלוונטי שמילא Ethereum ביצירה וניהול של חוזים חכמים המייצגים את העמוד המשמעותי ביותר ליישומי בלוקצ’יין לאימוץ ארגונים. ובכל זאת, חסימות מותרות מועדפות על ניהול עסקים.

למה ככה?

כפי שמאשר המחקר שלנו, שליטה וביטחון טוב יותר בקרב הגופים הם מכריעים מאוד בתרחיש הארגוני. רשת מורשית יכולה לעזור להם להשיג זאת.

למשל, חשוב על שרשרת אספקה ​​טיפוסית. האלמנטים של שרשרת האספקה ​​מתפקדים באופן טבעי בסביבה סגורה ומבוקרת, כשותפים עסקיים. אלמנטים אלה יכולים לבצע בצורה יעילה ומהירה יותר מכיוון שיש להם רמת ביטחון גבוהה יותר, כללי שליטה משותפים והנחיות מבצעיות מקובלות.

מדרגיות, עקיבות ושקיפות הם הנושאים המודאגים ביותר

עסקים הם כל קנה המידה. עסק שמרוויח תכניות הכנסות של מיליון דולר על מנת להגדיל את ההכנסות הללו מסתכם ב -10 מיליון דולר. צמיחה היא טבעו של כל עסק.

עם זאת, חברה עשויה להקריב ביצועים בזמן קנה המידה. אז, אבל חובה להגביר את המדרגיות והביצועים בו זמנית.

באופן דומה, עבור כל רשת בלוקצ’יין, ללא קשר להיות מורשה או ללא הרשאה, מדרגיות וביצועים הופכים להיבטים מרכזיים.

סביבות תפעול ארגוניות דורשות תכונות של עקיבות ושקיפות. אתה עשוי לחשוב כי חסימות מורשות הן “האפשרות לעבור לעסקים”. אך רשתות בלוקצ’יין כאלה חסרות שקיפות ציבורית מלאה. זו הסיבה שחלק מתחומי התעשייה (במיוחד במגזר הציבורי) בוחרים ברשתות ללא הרשאה כמו את’ריום ציבורי.

לבסוף, הדאגה המשמעותית האחרונה לעסקים נוגעת לטכנולוגיה עצמה. למרות ההשפעה המשבשת בעולם העסקים, בלוקצ’יין הוא עדיין מושג חדש, רחוק מלהתבגר. לפיכך, בגרות טכנולוגית הופכת לגורם מכריע.

אז מה מרגישים המשיבים לסקר שלנו?

יש לנו עניבה כאן. כמעט מחצית מהמשתתפים חשים כי מדרגיות וביצועים של רשתות הבלוקצ’יין נוגעות לנושאים. קבוצה מאוכלסת באופן דומה מנסה להבין דרכים למעקב טוב יותר ושקיפות במערכות אקולוגיות פרטיות.

לבסוף, כרבע מהנשאלים מודאגים מרמת הבשלות של הטכנולוגיה.

נראה כי פרויקטים ארגוניים מחפשים שילוב של שני עולמות. הם מחפשים יכולת הרחבה אך לא רוצים להקריב גם עקיבות ושקיפות.

ובכל זאת, עם תכונות מוכוונות ארגוניות יותר, לרשתות בלוקצ’יין מורשות יש יתרון קל ביחס לאופציה ההפוכה.

הורד את הערך העסקי המלא של ניתוח הסקרים של Blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me